Nevíte jestli vybrat choker velikosti XS, S nebo M?

Naučíme vás, jak vybrat správnou velikost choker náhrdelníku a ukážeme si i další vychytávky. Choker náhrdelníky pro vás vyrábíme ve třech velikostech: XS, S a M. Každý náhrdelník má prodlužovací řetízek, kterým lze délku ještě přizpůsobit.

Tabulka velikostí choker náhrdelníků

VelikostDélka náhrdelníku (a)Délka řetízku (b)
XS27 cm8 cm
S30 cm8 cm
M33 cm8 cm
Návod na správné určení velikosti chokeru

1. Jak vybrat padnoucí choker?

K výběru perfektně padnoucího choker náhrdelníku, je užitečné znát obvod svého krku v centimetrech. Pokud už znáte obvod svého krku, odečtěte od tohoto údaje 1 cm. Podle čísla, které vám vyjde si vyberete velikost, která vám bude perfektně sedět.

Zní to trochu složitě, ale ve skutečnosti vám to zabere jen pár minut. Pojďme si ukázat jak jednoduše na to!

Jak správně změřit velikost chokeru

2. Co potřebuji ke správnému změření?

Jediné co potřebujete ke změření správného obvodu krku je obyčejný krejčovský metr. Doma ho má v šuplíčku skoro každý, případně ho lze sehnat za pár korun i v té nejmenší galanterii.

Pokud nemáte po ruce krejčovský metr, můžete si dole pod návodem přečíst náš TIP, jak jednoduše metr nahradit.

 

krejčovský metr

3. Změřte si obvod krku

Změřte si obvod krku na místě, kde chcete choker náhrdelník nosit. Nezapomeňte, že choker náhrdelník by měl být na krku upnutý, ale nikdy by vás neměl škrtit! Představte si, že je krejčovský metr náhrdelník a podle toho upravte jeho napnutí. Můžete se přitom dívat do zrcadla, abyste viděli, v jaké části krku vám náhrdelník sluší nejvíce.

Tip na to, kam správně umístit choker, aby vám krk opticky zkrátil nebo prodloužil najdete dole. Teď už víte to nejdůležitější – obvod svého krku.

měření krku pro náhrdelník

4. Velikost XS, S nebo M?

Máte změřený obvod? Skvěle, vezměte obvod v centimetrech a odečtěte od něj 1 cm. To znamená, že pokud jako na obrázku nahoře je obvod krku 30 cm – délka našeho choker náhrdelníku by měla být 29 cm. Ideální velikost z naší tabulky, je velikost XS a to i přesto, že má v základu jen 27 cm. Prodlužovací řetízek (8 cm) nám vyplní mezeru mezi konci náhrdelníku o 2 cm.

Choker náhrdelní díky tomu perfektně sedí na místě a navíc i z pohledu zezadu, působí jako velice luxusní šperk. Náhrdelník velikosti S, by v tomto případě nevypadal dobře a mohl by i sjíždět po krku. Vždy si vybírejte trochu menší velikost, než je přesný obvod vašeho krku!

zapínání choker náhrdelníku

A nakonec pár slíbených tipů...

TIP 1

Nemáte doma zrovna po ruce krejčovský metr? Nevadí! Úplně stejně poslouží kousek provázku nebo tkaničky a pravítko. Provázek použijte stejně jako metr, jen si na něm udělejte značku, abyste “neztratili míru”. Pak už stačí jen změřit délku pravítkem.

TIP 2

Chcete někomu choker náhrdelník darovat a nevíte si rady se správnými mírami? Nemáte po ruce pravítko ani metr a nevíte přesný obvod svého krku? Průměrný obvod ženského krku je 33 cm. Velikost S je proto ideální velikostí, která padne na téměř každý krk.

TIP 3

Správné umístění choker náhrdelníku vám může pomoci opticky prodloužit, nebo naopak zkrátit váš krk. Proloužit krk si můžete nošením chokeru ve vrchní části krku, kousek pod bradou. V případě, že máte opačný problém, noste choker na spodní části krku.

Další jedinečné choker náhrdelníky najdete v e-shopu