Textilní roušky ze 100% bavlny

Moje rouška chrání tebe,
tvoje rouška chrání mě.

Podle tohoto hesla jsme vyrobili pár kusů roušek k prodeji. Všechny roušky pro nás ušila profesionální dámská krejčová. Společně jsme zvolili skládané varhánkové roušky, přes které se dobře dýchá a zároveň díky dvojité látce chrání před proniknutím kapének. Některé naše roušky mají dokonce i kapsičku, tam můžete vložit filtr nebo papírový kapesníček a zvýšit tím účinnost roušky.
RUČNĚ VYRÁBĚNÉ V ČR

Nabídka textilních roušek

Všechny naše roušky mají kvalitní látkové tkaničky na zavazování, které vydrží i opakované praní a žehlení na vysoké teploty, a stále zachovají svůj tvar i délku.
Textilní roušky

Jak roušku udržovat?

Praní a vyvařování

Prát roušky v pračce můžete až na 90 °C. My je doporučujeme dát po použití do hrnce a zalít vařící vodou, následně nechat 10 minut povařit. Poté můžete dát roušky vyždímat do pračky (stačí 600 otáček) a usušit.

Žehlení a napařování

Naše roušky můžete vyžehlit až na 110°C. Doporučujeme použít i napařování, tak s jistotou zabijete 100% virů i bakterií.

Chemická dezinfekce

Roušky lze i lehce postříkat dezinfekcí, která je určená na textilie, pokud je nechcete po každém použití prát. Doporučujeme tuto variantu využívat jen po krátkodobém nošení a roušku umístit na čisté bezprašné místo.

Zásady při používání roušky

1.

Myjte si ruce

Před nandáním i sundáním roušky si vždy pečlivě umyjte ruce mýdlem a horkou vodou. Použít můžete trochu desinfekce.

2.

Nedotýkejte se roušky ani obličeje

Když máte roušku nasazenou vyhněte se dalšímu zbytečnému kontaktu. Nesahejte si rukama na roušku ani do očí. Pokud máte dlouhé vlasy, noste je sepnuté, aby vám zbytečně nepřekážely.

3.

Doba nošení roušky

Textilní roušku rozhodně nemůžete nosit několik hodit v kuse. Její účinnost se postupně snižuje a sundat byste ji měli nejdéle za 2 – 3 hodiny. Pokud je rouška vlhká až mokrá, je nutné ji vyměnit hned. Přitom nikdy nesahejte na roušku ze předu, vždy ji sundávejte za tkaničky, kde vám hrozí nejnižší riziko nákazy.