Jak šel čas s choker náhrdelníky

Jak šel čas s choker náhrdelníky

Co to je choker?

Choker, je jednoduše náhrdelník. Název vznikl z anglického "choke", čti (čouk), což znamená škrtit, ale nelekejte se, nejedná se o žádný mučící nástroj :) právě naopak! Jedná se o skvělý náhrdelník, který jemně obepíná váš krk, a vy o něm ani nevíte! V dnešní době už má stovky různých podob, od decentních jemných, až po výrazně extravagantní kousky. 

Nenechte se ale zmást, nejedná se o žádnou novinku. Jisté podoby choker náhrdelníků provázejí lidstvo od starověkých civilizací, kdy se vyráběly hlavně ze zlata a dalších vzácných kovů. Nosily ho nejen dámy, ale i pánové, kteří tím demonstrovali nejen svoje postavení, ale především majetkové poměry. Choker náhrdelníky jak je známe dnes, tedy jako černé tenké stužky, se vázaly na krk i na konci 18. a začátkem 19. století. I tentokrát poukazovali na postavení žen. Pokud jste na krku ženy zpozorovali tento černý nebo červený náhrdelník, věděli jste, že její tělo je na prodej. 

Choker náhrdelník

Dalšího velký boom přišel v 90. letech, kdy se začínal objevovat trend, i dnes tolik oblíbených , Tattoo choker náhrdelníků. Obrovská poptávka se zvedla po uvedení filmu Leon, kde si zahrála malá Natalia Portman, a ve velkém množství záběru měla na krku právě sametový tenký choker. Když už jsme v 90. letech nesmíme zapomenout na, dnes již kultovní film Quentina Tarantina, Pulp Fiction, kde s chokerem na krku zazářila Uma Thurman.

Ve 21. století jsou ikonami choker náhrdelníků a těmi kdo je opět přivedli zpět na světlo světa - sestry Kardashianovi. Je pravda, že i Gigi Hadid, Christina Aguilera, Taylor Swift a další ikony amerického módního průmyslu, nosí choker náhrdelníky, ale ten pravý boom přišel, až poté, co si ho jedna ze sester Kardashianových vzala na předávání cen. Náhrdelníky si zasloužily své místo ve světe módy, přestože jsou pro mnohé lidi stále příliš odvážné, někdy až provokativní, své hrdé majitelky si jistě najdou.

A co vy našli jste ten svůj?

Módní hit - náhrdelník choker

Komentáře

    Vložit komentář